Топ 10 природних явищ і феноменів

Топ 10 природних явищ, згаданих у цьому списку, є десятьма чудовими чудесами, які створені неперевершеним впливом природи, фізики, біології, хімії, і т.д. Всіх їх можна побачити та випробувати на собі, для цього потрібно просто відправитися в певний регіон нашої планети під назвою Земля.

У світі існує велика кількість природних чудес. Є такі природні явища і феномени, які викликають море емоцій і захоплення людей. У цій статті зібрані 10 природних явищ і феноменів, які поширені в усьому світі і створюють прекрасну атмосферу занурення в абсолютне задоволення навколишнього світу. Під час вашої романтичної подорожі спробуйте відвідати ті місця, де можна милуватися цими значними природними феноменами. Аврора Бореаліс виразно найвища в цьому списку, як в прямому, так і в переносному змісті, просто тому що це природне диво відбувається високо в небі. Тут ви дізнаєтеся багато нового і цікавого про нашу Планету.

prirodnieyavleniyaifenomeni 1 Топ 10 природных явлений и феноменов

1. Аврора Бореаліс, або Північне сяйво.

Північне сяйво – одне з найчарівніших і надихаючих природних явищ, які відбуваються тільки навколо Арктики (поблизу до Північного полюса) і Антарктичного Круга (Південний полюс). Північне сяйво викликане сплавом заряджених частинок і атомів, які типові тільки для цих двох областей на Землі. Одне з кращих місць, щоб спостерігати за цим природним явищем знаходиться в Лапландії, північна Фінляндія. Там Ви можете зіткнутися з багатою дикою природою і абсолютно безлюдними областями, в той час як кращі умови для спостереження за феноменом забезпечені абсолютно прозорим нічним небом, без міського нічного освітлення, відсутністю телекомунікаційних сигналів чи забруднення повітря. Аврора Бореаліс – дійсно романтичне чудо, тому що з’являється на дуже великій висоті і походить на сині, жовті, зелені, червонуваті і фіолетові річки в небі, які усіяні незліченними яскравими зірками.


prirodnieyavleniyaifenomeni 2 Топ 10 природных явлений и феноменов

2. Трубчасті хмари незвичайної форми.

Трубчасті хмари – досить незвичайні хмари, які можуть занурити Вас в прекрасне почуття розслаблення і натхнення, у світ мрій та ілюзій. Це почуття викликано унікальною формою цих хмар, що походить на гігантські труби, кольори яких змінюються від білого до сірого та інших, більш темних відтінкам. Ці кольори залежать від товщини хмари. Це природне явище може бути відмічено у більшості місць, де починають формуватися грози. Ці красиві хмари зазвичай виглядають, як групи куль і бачити їх гладкі структури на заході – справжня рідкість.


prirodnieyavleniyaifenomeni 3 Топ 10 природных явлений и феноменов

3. Міграція метелика Монарха.

Метелик Монарх – одна з найкрасивіших істот, які викликають почуття захоплення і любові. Ці метелики демонструють яскраве з’єднання помаранчевих і чорних кольорів, і часто зустрічаються в США, Мексиці і Меланезії (на північний схід від Австралії). Однак, коли справа доходить до спостереження за Монархами, найкраще місце знаходиться в США під час їхньої міграції з Канади до Мексики і назад. Наприклад, під час пішої прогулянки в парках Каліфорнії, Ви можете бути свідком численних дерев, гілки та листя яких заштриховані в помаранчеві і чорні кольори, тому що дерева усіяні метеликом Монарх.


prirodnieyavleniyaifenomeni 4 Топ 10 природных явлений и феноменов

4. Пенітентес.

Пенітентес – дивні утворення з льоду та снігу, які представляють із себе високі стовби висотою від декількох дюймів до більш ніж 2 метрів. Вони поширені в найвищих областях центральних Анд між Чилі та Аргентиною, де висота складає більш ніж 4 000 метрів. Є багато способів побачити ці унікальні явища природи, наприклад, під час пішого походу в гори. Така екскурсія допоможе більше дізнатися про створення Пенітентес, так само як досліджувати надихаючий гірський феномен Анд.


prirodnieyavleniyaifenomeni 5 Топ 10 природных явлений и феноменов

5. Рухомі камені в Долині Смерті.

Це природне явище спостерігається в Рейстрак Плая, Національному парку Долини Смерті, Каліфорнія. Гірський ландшафт там чергується з алювіальними долинами, в той час як Рейстрак Плая – одне із самих мальовничих і містичних сухих озер. Так його назвали через численні рухомі камені. Ви можете легко відрізнити їхні сліди на поверхні пустелі. Поїздки цих “вітрильницьких Каменів” є великим геологічним явищем, яке, як вважають, створено серйозними вітрами, швидкістю каменів, тонким шаром піску і багатьма іншими чинниками. Побувати в Рейстрак Плая – справжнє везіння, де Ви будете оточені драматичними гірськими вершинами, над якими домінують тільки безформні білі хмари.


prirodnieyavleniyaifenomeni 6 Топ 10 природных явлений и феноменов

6. Супер хмари.

Супер хмари – інше разюче природне явище. Це грозові хмари, які можуть з’явитися скрізь, де є присутність вологого клімату і частих гроз. Деякі найвідоміші місця у світі для спостереження за Супер хмарами – центральні штати США, які є частиною провулку Торнадо. Наприклад, рівнини в Небрасці і Дакоті – принадні місця, щоб спостерігати за цим природним феноменом. Ви будете зачаровані швидкою природною зміною денного світла, спостерігаючи за Супер хмарами на заході.


prirodnieyavleniyaifenomeni 7 Топ 10 природных явлений и феноменов

7. Вогняний смерч.

Вогняний смерч, ймовірно, найкрасивіше і витончене явище, пов’язане з вогнем, яке створюється вертикальними силами вихору. За винятком його дивовижної краси і чарівно-яскравих форм, вогненний смерч також дуже небезпечний і руйнівний. Він відбувається в областях, де торнадо зароджується у вогні або палаючому лісі, в той час як швидкість вітру часто перевищує 100 миль на годину. Таке явище зустрічається дуже рідко, і вигляд його так само чудовий, як і трагічний. Вогняні смерчі – це реальні пам’ятки для ентузіастів екстремалів і фотографів.


prirodnieyavleniyaifenomeni 8 Топ 10 природных явлений и феноменов

8. Піщані бурі.

Піщані бурі – цілком типове природне явище для деяких областей на Землі. Вони створені сильними штормами і вітрами, які пересуваються по курних областям з сухим кліматом. Таким чином, піщані частинки поширені в межах атмосфери, в той час як сильні вітри підхоплюють і прискорюють їх рух. Наприклад, Сахара в північній Африці і пустелі в Азії – найвідоміші місця, де починаються піщані бурі. Це красиве явище – дійсно дивовижний феномен, тому створюється абсолютно інший світ. Найлютіші піщані шторми досить небезпечні, тому що крихітні частинки піску можуть проникнути майже усюди. Є також багато місць, де можна поспостерігати за цим явищем – Великі піраміди в Єгипті пропонують, ймовірно, самий надихаючий пейзаж, який тільки можна уявити.


prirodnieyavleniyaifenomeni 9 Топ 10 природных явлений и феноменов

9. Веселка – Чарівний міст між небом і Землею.

Кожен в житті хоч раз, але бачив Веселку, і пам’ятає ті барвисті емоції, які викликає це природне явище. Наш світ наділений великою різноманітністю веселок, від маленьких дуг з тонкими шарами квітів до гігантських дуг, які можуть охопити більш ніж сотні кілометрів. Бувають веселки з подвійною аркою – це величний і надихаючий оптичний обман. Веселки викликані сплавом крихітних водних частинок і променів сонця. Наприклад, випаровування після зливи може забезпечити веселку, якщо напрям променів сонця є оптимальним. Більшість найбільш істотних місць, щоб спостерігати таке явище включає водні басейни – річки, озера та інші водойми.


prirodnieyavleniyaifenomeni 10 Топ 10 природных явлений и феноменов

10. Таос Хум, або Таоський Гул.

Таоський Гул, це більш акустичне явище, яке викликане невідомим джерелом. Можливо вітрами, які проходять через певний гірський ландшафт або чимось ще – немає ніяких певних відповідей. Люди, які чули Таос Хум, також нечисленні. Безумовно, це одне із самих дивних і містичних явищ природи. Його назвали по імені міста Таос в північному Нью-Мексико, США. Це найпривабливіше місце, щоб почути цей феномен. Виникає відчуття, ніби невидиме виверження вулкана супроводжується низькочастотним шумом. Просто уявіть атмосферу на заході, коли Ви чуєте цей звук, в той час як Вас оточують численні вершини гір і штормові хмари.

Джерело

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар. Посилання заборонено.

2 Коментарі(в) до “Топ 10 природних явищ і феноменів”

 1. Pavlofox сказав:

  Йолкі палкі, у світі стільки всього цікавого, а ми за все життя, навіть частини цього не побачимо!
  Десь у мене є збережений список “100 речей які потрібно встигнути зробити”.
  Але то чужий список, треба скласти свій.

 2. Скульптор сказав:

  То можна дати собі спокій – бо таки всього не побачиш.
  А як скласти список, то це нав’язування собі якихось обов’язків.

Коментувати

%d блогерам подобається це: