Що треба знати про свою підсвідомість

Ще задовго до народження психоаналізу великі грецькі лікарі Ескулап і Гіппократ знали про існування так званого “внутрішнього розуму”. Про це писав і Парацельс.

У XX столітті Зигмунд Фрейд в людському розумі виділив кілька “шарів”: его, ід, суперего і передсвідомість, відводячи кожному певні функції.

Модель Фрейда відіграла дуже важливу роль у розвитку психотерапії та психології.

Потім стали з’являтися інші моделі: юнгіанскій психоаналіз, автоматичний лист доктора Мель, кібернетична модель Вінера, біхевіоральна модель, гештальт-терапія, транзактний аналіз, НЛП і Еріксоніанський гіпноз та інші.

На сьогоднішній день психотерапевти і психологи прийшли до думки, що людський розум умовно можна розділити на дві частини: свідомий розум і несвідомий розум (). І кожен з них здатний до незалежного мислення. Як ви розумієте, цей поділ умовний. Людина – це цілісна особистість.

Особисто я вважаю, що – це та частина невідомого і до кінця непізнаваного людської істоти, яку потрібно прагнути розгадати.

Наприклад, в даний момент, читаючи ці рядки, ви бачите сторінку і надруковані на ній букви, вдумуватися в зміст слів і одночасно можете чути певні звуки, відчувати температуру навколишнього повітря, випробовувати певні відчуття в своїх руках і інших частинах тіла. І можете помітити, що змінилося ваше дихання і відчуття в м’язах тіла.

Що ж сталося? Виявляється, що до того моменту, поки я не вказав вам на всі ці відчуття і звуки, ви їх свідомо не сприймали.

Але ваша підсвідомість сприймала їх і ще багато чого іншого. Очевидно, що сприйняття несвідомим розумом є набагато ширшим й глибшим.

Адже підсвідомий розум сприймає саму РЕАЛЬНІСТЬ.

Мало того, наш підсвідомий розум, як інформаційно-енергетична система, містить інформацію про будь-яку подію в будь-якій точці Всесвіту.

Як у кожній клітині закодована на генетичному рівні інформація про весь організм, так і в кожній людині міститься інформація про весь Всесвіт, частиною якої вона є.

Всесвіт, Бог – це єдиний організм, і кожен з нас виконує для нього свої специфічні функції.

Підсвідомість схожа на підводну частину айсберга, вона набагато більша за свідомість і в той же час прихована від нас.

У підсвідомості зберігається вся інформація про наше життя, записана на “доріжках” п’яти людських почуттів.

Механізм пам’яті, управління всіма функціями організму через центральну нервову систему, рефлекси і інстинкти, машинальні дії і звички, породження думок і поведінки – це ще далеко не повний перелік послуг, що надаються нам підсвідомим розумом.

Так давайте ж перестанемо з ним боротися і знайдемо в його особі вірного союзника.

Для успішної роботи з підсвідомістю необхідно знати про деякі особливості її “характеру”.

Перша (і головна) – СТВОРЕННЯ І ПІДТРИМКА МОДЕЛІ СВІТУ.

Саме наш підсвідомий розум, використовуючи певну програму, створює унікальну для кожної людської істоти модель Реальності. І в світлі цієї функції зрозумілі й інші.

Захисна функція

Тепер, коли ваш світ створений, його необхідно підтримувати, захищати.

Не важливо, де ви знаходитеся і що робите, – внутрішній розум ні на секунду не втрачає пильності. Він наш вірний захисник.

Але часто ми дозволяємо йому стати нашим тюремником, і тоді він не дозволяє нам вийти за межі ним же створеного світу. Причому з найкращих спонукань, піклуючись про наш спокій.

Управління життєдіяльністю організму

Підсвідомість через мозок, через центральну і периферичну нервову систему здійснює контроль за всім, що відбувається у нас в організмі.

Так, у стані гіпнотичного трансу, навіюванням можна змінити температуру, пульс, тиск, прискорити процеси загоєння.

Багато хто були свідками, як естрадні гіпнотизери змушували людей у стані трансу падати зі сцени, або проколювати шкіру без наслідків для здоров’я, або вчиняти дії, які неможливі в стані звичайного усвідомлення.

Але гіпноз і самогіпноз можна використовувати більш корисним чином. Наприклад, якщо під час операції хворому, що знаходиться під наркозом, робити певним чином потрібні навіювання, то післяопераційний період проходить без ускладнень і значно скорочується.

Інша функція – СТВОРЕННЯ ОСОБИСТОЇ ІСТОРІЇ (ДОЛІ).

Цим підсвідомість займається з самого нашого народження. У підсвідомості зберігається вся інформація про наше життя і про життя наших предків.

Певне відношення до себе і навколишнього світу ми отримуємо вже при народженні. Воно передається нам підсвідомо від наших батьків.

Потім ми дорослішаємо, накопичуємо досвід, і наше свідоме ставлення до навколишнього світу постійно змінюється, але підсвідомість може дотримуватися поглядів, що сформувалися на самому початку життя.

Якщо у вас у дитинстві була подія, яка справила на вас сильне враження, то знайте, що якась частина вашого несвідомого розуму, як і раніше бачить те, що трапилося очима дитини і впливає на ваше життя.

Тому дуже важливо переглянути особистісну історію та змінити підсвідоме ставлення до багатьох подій минулого.

Ось приклад з моєї практики. До мене на прийом прийшов 17-річний хлопець. Він боявся їздити у тролейбусах і автобусах, в метро та ліфтах.

Як тільки він заходив у транспорт, йому ставало не по собі. Причому сам він не здогадувався про причини такої поведінки.

Але ж просто так нічого не відбувається. Я навчив його спілкуватися з підсвідомим розумом, і він поставив перше запитання про те, чи була в його житті подія, що послужила причиною для формування такої поведінки. Відповідь виявилася позитивною.

Тоді серією питань ми з’ясували конкретну подію. Вона сталося, коли йому було вісім років.

Батьки покарали його за якусь провину і замкнули на тривалий час у темну комору. А через кілька років, через якийсь дрібний хуліганський вчинок, він потрапив до міліції і просидів ніч один в камері попереднього ув’язнення.

І з тих пір з’явилися його страхи, тому що підсвідомість пов’язала ці дві події і зробила певні висновки: закритий простір може стати загрозою для її свободи.

Усвідомивши причини, нам вдалося легко впоратися з проблемою. Цікаво, що після сеансу він довго і з насолодою катався у тролейбусі, поки це йому просто не набридло.

Пам’ять

Механізм пам’яті також перебуває під керуванням підсвідомості.

Саме там “знімається” і зберігається фільм про наше життя, записаний на “доріжках” п’яти людських почуттів.

Використовуючи гіпноз або самогіпноз, можна легко відтворити фрагменти цього фільму.

Часто коріння того чи іншого захворювання або проблеми потрібно шукати в подіях минулого.

Адже тоді, в минулому, ми самі загнали глибоко всередину душевний біль, намагаючись забути те, що було її причиною. Таким чином ми втрачаємо свідомий контроль.

І ось така “скалка” сидить у підсвідомості довгі роки, вилазячи в певних ситуаціях, доставляючи біль і страждання.

Підсвідомий розум всю інформацію, що надходить ззовні, сприймає буквально.

Наприклад, лікар, який не зумів вилікувати хворого або просто не знає інших методів лікування, може сказати: “Вибачте, але я думаю, що медицина тут безсила”. І хворий може припинити лікування, будучи впевнений, що його захворювання невиліковне.

У сучасній медицині багато хвороб віднесені до розряду “невиліковних”. Але ви повинні знати, що вони невиліковні тими відомими методами, якими намагається лікувати наша офіційна медицина.

І будь-яка хвороба стає виліковна тоді, коли людина готова взяти на себе відповідальність за її виникнення.

А як часто вам доводилося вживати такі фрази, як “мене нудить від цього …”,” не бери близько до серця …”, “я це просто не переварюю” та інше. Ось приклад з практики.

До мене на прийом прийшла вже немолода жінка, яка скаржилася на рясну слинотечу і неприємний смак у роті, що переслідує її всюди.

Вона здала всі аналізи, пройшла обстеження практично у всіх фахівців, але ніякої патології не було виявлено. Зневірившись, вона прийшла до мене.

Навчившись спілкуватися з підсвідомістю, пацієнтка розповіла мені історію про те, як півроку тому вона посварилася зі своєю найкращою подругою, яка поступила по відношенню до неї вкрай нечесно, але не хотіла визнавати свою неправоту. Історія справді була не з приємних.

І, закінчуючи її, вона сказала таку фразу: “Ця подія залишила в мене вкрай неприємний присмак”.

Подивившись на мене з подивом, жінка вигукнула: “Доктор! Невже в цьому причина?”

Вона сама відповіла на своє питання. Я ж порадив їй сходити до колишньої подруги, розповісти про все і попросити вибачення.

Через деякий час ця жінка прийшла до мене й поділилася своєю радістю. Вона знову змогла насолоджуватися їжею і відновила добрі стосунки з подругою. І виявила бажання попрацювати над іншими проблемами.

А як часто мені доводиться чути від пацієнтів таку фразу: “Доктор, у мене цілий букет хвороб!”

У таких випадках я завжди запитую, чи подобаються їм квіти? “А як же, доктор. Ми дуже любимо квіти!” – Відповідають вони.

Так може бути, саме тому ви збираєте все життя свої хвороби в великий букет – тому що вони вам подобаються?

Тому що вам подобається потурати своїй слабкості, жаліти себе. Саме тому ви любите при зустрічі зі знайомими обговорювати свої “квітники” болячок.

І тоді не дивуйтеся, що ця “клумба” розквітає і з кожним роком в ній з’являються нові “квіточки”.

Самостійність мислення

Підсвідомий розум здатний самостійно вирішувати, яку інформацію нам піднести, при цьому щось опускаючи, щось спотворюючи, а щось узагальнюючи.

Але робить він це згідно з нашою програмою поведінки, у відповідності з нашими позитивними намірами.

Наприклад, трирічна дівчинка, необережно розгойдуючись на кріслі-гойдалці, падає з нього.

Після цього вона боїться сідати не тільки на крісла, а й на стільці теж.

Дитяча підсвідомість ще не знає відмінностей між стільцем і кріслом.

Для нього – це предмети, на яких сидять. Воно узагальнює всі предмети для сидіння.

В даному випадку, викликаючи страх перед стільцями, підсвідомість виконує захисну функцію для дитини.

Пізніше, коли дитина робить розходження між кріслом-качалкою і стільцем, її страх перед стільцями проходить.

Інший приклад, але вже з життя дорослих.

Жінка, одного разу обдурена або ображена близьким чоловіком, робить висновок, узагальнюючи: “Усі чоловіки сволоти” або “Немає жодного порядного мужика”.

І тепер в її особистому житті зустрічаються саме такі чоловіки, тому що відповідні думки буквально притягають таких чоловіків.

І навіть якщо якийсь чоловік поставиться до неї з повагою і надасть знаки уваги, все одно її підсвідомість спотворить зовнішню інформацію.

У мене на прийомі сидить сімейна пара. Чоловік, абсолютно переконаний в тому, що не заслуговує на увагу інших людей, скаржиться на те, що його дружина не виявляє до нього ніяких знаків уваги і турботи.

Поговоривши з ними досить довго, я переконався в тому, що дружина, навпаки, ставилася до нього з увагою, турботою і повагою і виявляла їх певним чином.

Але так як ці прояви суперечили його узагальненням щодо власної цінності, то він в буквальному розумінні слова не чув слів дружини.

Коли я звернув його увагу на певні висловлювання дружини, він заявив, що не чув, щоб вона говорила йому це.

Коли ж я буквально змусив його помітити знаки уваги дружини, то він тут же спотворив їх, сказав: “Вона так говорить, тому що чогось хоче від мене”.

“Можливо, всередині нас сидить хтось чужий?” – Запитаєте ви. Звісно, ні. Людська особистість – цілісна особистість, І поділ на свідомість та підсвідомість умовно.

Такий поділ – це всього лише спосіб говорити про незвідану сторону людської особистості.

Просто в кожному з нас є невідома і до кінця не пізнавальна область, що робить нас, людей, загадковими істотами.

І ми повинні прагнути розгадати цю таємницю, що б нам це не вартувало. Тим більше, що від цього залежить наше життя.

Всі проблеми у людей (хвороби, стреси) – це результат невідповідності свідомих бажань і підсвідомих намірів. Вся справа в тому, що наш підсвідомий розум знає набагато більше про нас самих і про наші життєво важливі наміри.

Крім того, пам’ятайте – підсвідомість безпосередньо пов’язана з самою РЕАЛЬНІСТЮ або з Богом. І наш внутрішній розум здійснює свій внесок у процес Вселенської еволюції.

Тому дуже важливо, щоб була відповідність, гармонія між свідомим і підсвідомим.

попередня зміст наступна
Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар. Посилання заборонено.

Коментувати

%d блогерам подобається це: