Що можна завантажити легально? Правові питання загрузки контенту з Інтернета

Що можна скачати з Інтернету на законних підставах? Ми розповімо про кращі сайтах, які готові безкоштовно надати вам фільми, музику і програмне забезпечення.

Безкоштовний СОФТ

Отримуйте безкоштовні програми тільки з перевірених і надійних джерел, щоб уникнути пасток

Використання зламаних версій програм незаконно. На сайтах з некомерційним ПЗ ви знайдете настільки ж якісні, але легальні утиліти.

Повну версію дорогого графічного редактора або серійний номер для антивірусної програми можна скачати з піратського сайту або файлообмінного ресурсу, такого як RapidShare. Однак це незаконно, причому відстежити порушника нескладно – було б бажання правовласника. А воно з кожним роком стає все сильніше.

Шкідливі програми в навантаження. Якщо ви набираєте в пошуковому сервісі запити на кшталт «keygen» або «серійний номер», то перші посилання зі списку результатів з великою заражені сайти, що поширюють трояни і віруси. Небезпека зараження знижується при скачуванні програм з таких колективних блогів, як www.nnm.ru, проте більшість утиліт розміщено там нелегально.

Старе ПЗ, яке більше не підтримується виробником, можна знайти на спеціальних ресурсах

Юридично спірною є завантаження старих версій програм. Їх можна знайти, наприклад, на сайті www.oldversion.com. Виробники, як правило, не вітають поширення такого софта, але оскільки з комерційної точки зору вони при цьому нічого не втрачають, подібні майданчики дозволяють безперешкодно скачувати програми.

Абсолютно легально можна завантажувати програми з відкритим вихідним кодом. Серед них існує заміна для будь-якого комерційного ПЗ. Так, з відомого ресурсу SourceForge можна скачати програми для будь-яких потреб.

 • www.sourceforge.net
 • www.download.chip.eu / ru
 • www.hotud.org
 • www.oldversion.com
 • www.warez-load.com
 • www.thepiratebay.org

Музика задарма

Композиції маловідомих і початківців музикантів можна завантажити з сайту EggTop

Ви можете отримати багато пісень безкоштовно і при цьому законно, якщо будете шукати їх на «правильних» ресурсах.У зарубіжних користувачів є широкий вибір можливостей для легального скачування музики якщо не безкоштовно, то за мінімальні гроші. А от у нас все не так райдужно: велика частина сайтів, що пропонують за невелику суму завантажити музичні треки, насправді не має права на їх поширення. Однак ситуація поступово змінюється. Нещодавно з’явився сервіс «Яндекс.Музика», на якому для безкоштовного прослуховування доступні більше 800 000 композицій від 50 правовласників. Причому у випадку з деякими з них можливо скачування цілих альбомів, а після реєстрації на сервісі надається функція складання плейлистів.

Передачі потокового радіо, такого як Mixcloud, вийде зберігати на диску тільки за допомогою спеціального ПЗ

Потокове мовлення: необмежений обсяг музики. Невичерпним джерелом аудіо є потокові радіостанції. Більшість з них дозволяють тільки слухати треки, але не завантажувати їх. Втім, за допомогою таких програмних інструментів, як Webradio Recorder Chilirec, композиції можна зберігати на жорсткому диску. Недолік даного способу полягає в тому, що при цьому також записуються голоси діджеїв та рекламні оголошення. Крім того, якість звуку далеко від ідеального. Офіційно зберігати потокове MP3-мовлення заборонено, однак проконтролювати це неможливо. В даному випадку правовласники можуть лише зв’язатися з власниками сервісу і попросити видалити з сайту ліцензійний контент.

 • www.music.yandex.ru
 • www.mixcloud.com
 • www.eggtop.com
 • www.last.fm
 • www.prostopleer.com
 • www.youtube.com
 • www.vkontakte.ru
 • www.thepiratebay.org
 • www.crymuz.ru

 

Кіно для всіх

Телеканали дають можливість дивитися свої програми в записі

Завантаження фільмів заборонено, проте в Мережі можна знайти легальне потокове відео. Ті, хто вільно викачує новинки кінематографа, автоматично стають злочинцями. Кіностудії не поширюють свої блокбастери безкоштовно, так що їх копії в Мережі є нелегальними. Проте при використанні файлообмінних сервісів на зразок Hotfile ідентифікувати викачують практично неможливо.Втім, в Рунеті починають з’являтися сервіси, які функціонують абсолютно законно. У їх числі, наприклад, сайт «Відео.ру». Всі представлені на ньому фільми поширюються на підставі ліцензійних договорів, що укладаються як з вітчизняними, так і іноземними правовласниками. На сайті можна знайти навіть «гарячі новинки», але тільки за гроші. Втім, у розділі «Дивись безкоштовно» в онлайн-режимі можна побачити більше 300 фільмів і мультфільмів. В основному це старі кінострічки, авторські права на які вже втратили силу або ніколи не існували.

Доступ до потокового відео абсолютно безпечний

Потокове відео: широкі можливості. Переглянути онлайн телевізійні шоу, а також фільми і серіали можна, наприклад, на сервісі «Видео@Mail.Ru». Так, компанія Digital Access надала даного ресурсу понад 20 000 ліцензійних роликів.В цілому, з телепрограмами в Інтернеті справи йдуть непогано. По-перше, багато телеканалів дозволяють дивитися свої передачі в запису. По-друге, трансляції платних і безкоштовних іноземних каналів доступні через P2P-потоки. Можливо, вам доведеться встановити додаткову програму-програвач, однак у багатьох випадках досить і звичайного Windows Media Player. Найбільшою популярністю користується спортивне P2P-телебачення. На сервісі LiveTV доступні прямі трансляції різних змагань. Юридично потокове мовлення телеканалів може бути і незаконним, але, з іншого боку, ніхто не в змозі залучити до відповідальності користувачів, які переглядають ці передачі.

 • www.video.ru
 • https://video.mail.ru
 • www.ivi.ru
 • www.livetv.ru
 • www.rus-torrents.ru
 • www.kinozal.tv
 • www.rutracker.org
Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар. Посилання заборонено.

Коментувати

%d блогерам подобається це: