Переносимо Windows на SSD

За допомогою спеціальних програм ви зможете скопіювати на новий SSD операційну систему і встановлені додатки всього за пару кліків.

 

1) Монтуємо твердотільний диск. Для установки нового накопичувача відкрийте корпус вашого комп’ютера і вставте кабель SATA, йде в комплекті з диском, у відповідний вільний роз’єм SATA на материнській платі. Інший кінець кабелю підключіть до накопичувача. Тепер підключіть передбачений для дисків з інтерфейсом SATA кабель живлення та увімкніть комп’ютер. Як правило, BIOS автоматично розпізнає SSD. Вам більше не потрібно встановлювати перемичку в положення «Master/Slave», як було з традиційними HDD з інтерфейсом IDE. Після завантаження система зареєструє новий диск і встановить супутні драйвери для пристрою. А після перезапуску комп’ютера в “Управління дисками” повинен з’явитися поки ще порожній флеш-накопичувач.

 

2) Встановлюємо програму міграції. Більшість моделей SSD-накопичувачів – наприклад, продукти роздрібної серії Samsung 840 – вже оснащені утилітою для перенесення даних. Ми покажемо вам процес на прикладі програми SSD Migration Kit від розробника O&O. Інсталюйте дане ПЗ та завершіть роботу майстра установки.

Альтернатива. Досвідчені користувачі, які добре володіють англійською мовою, можуть знайти безкоштовний аналог вищевказаної програми на сайті minitool-drivecopy.com. Однак, якщо не розібратися в настройках і управлінні, вона може без попередження видалити всі ваші дані. Тому при переносі на новий накопичувач ви повинні чітко розуміти, що ви робите, віддаючи програмі ту чи іншу команду.

 

3) Перенесення системного розділу. Майстер перенесення даних проведе вас через процес переміщення Windows. У ньому спочатку необхідно вибрати вихідний, а потім цільовий диск.

Якщо у вас окремий розділ для Windows, він вже буде відзначений прапорцем. На завершення майстер відобразить зведену інформацію про завдання копіювання. Файли hiberfil.sys і pagefile.sys за замовчуванням виключаються з цього процесу, оскільки Windows все одно створить їх заново на SSD-носії. Якщо ви хочете заощадити місце і не переміщати певні файли, від яких не залежить працездатність операційної системи, клацніть по кнопці «Exclude Files» («Виключити файли»). Можливими кандидатами на виключення є, наприклад, папка “C:\Windows\Temp” чи Кошик (RECYCLER) або ж непотрібні фотографії. Після того як ви зробите вибір, натисніть на «Start» для запуску переносу.

 

4) Витягуємо старий диск. Тепер від’єднайте і витягніть старий HDD і перезавантажте комп’ютер. Сучасна BIOS автоматично розпізнає SSD як завантажувальний носій. З цього моменту ваша Windows повинна працювати помітно швидше, ніж раніше. На нашій тестовій системі 64-розрядної версії Windows 7 Professional знадобилося всього 12 секунд для запуску, в той час як з магнітним жорстким диском цей процес займав 25 секунд. Якщо операційна система працює бездоганно, а всі ваші дані на місці – перехід на SSD вдався.

Джерело

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар. Посилання заборонено.

2 Коментарі(в) до “Переносимо Windows на SSD”

  1. kostya сказав:

    Дякую за цікаву статтю. Думаю скоро доставити собі ССД на ноут під систему та “важку артилерію” (таку як фотошопець, офіс, комодо едіт та ін. в такому роді). Так що потрібно буде переносити Він7 на новий носій…

Коментувати

%d блогерам подобається це: