Перемикаємося на 64 біта

Навіщо використовувати третю швидкість, якщо в машині стоїть більш досконала коробка передач? Ми покажемо, яким чином можна зробити роботу комп’ютера більш швидкою, перейшовши на 64-бітну версію 7.
Без проблем перетворити сучасний ПК в справжній «болід» може практично кожен користувач. Після установки операційної системи 7 64-бітної версії комп’ютер починає працювати швидше, стабільніше і безпечніше.

Сьогодні практично половина всіх ПК, що продаються з попередньо встановленою «сімкою», оснащується 64-розрядним варіантом цієї ОС. Але й для всіх інших користувачів, що працюють з 32-бітними операційними системами від Microsoft, перехід на варіант з подвоєною розрядністю є виправданим. Ми розповімо, які переваги у вас після цього з’являться, як підготуватися до модернізації, які проблеми можуть виникнути і як їх вирішувати. При цьому вам знадобиться пакет 64-бітних програм та драйверів, які легко можна знайти в мережі. Також ми продемонструємо, яким чином прив’язати до нової операційної системи старе «залізо», для якого вже не випускаються нові драйвери. Крім того, ви дізнаєтеся, як інсталювати ПЗ, несумісне з 64-бітної Windows.

Перехід: відчутні переваги
 Найбільшою перевагою 64-розрядних систем є можливість використовувати великий об’єм оперативної пам’яті. Залежно від варіанту ОС користувачеві будуть доступні до 192 Гбайт замість 3, підтримуваних в 32-бітному варіанті. Даніель Меланхтон, технічний радник при Microsoft, однозначно рекомендує: «Якщо у вас більше 2 Гбайт оперативної пам’яті, переходьте на 64-бітну версію ОС і ні про що не думайте».

Ми перевірили, які переваги насправді дає більш швидка архітектура операційної системи. Для цього на два ПК з процесорами Intel Core 2 Duo E6600 були встановлені 32 – і 64-розрядна Windows 7, а потім інстальовані ресурсомісткі програми: графічний редактор Photoshop CS5, архіватор 7-Zip і універсальний конвертер Mediacoder.

 Ці програми завантажували роботою комп’ютери, а ми контролювали демонстровану останніми швидкість. Крім того, в 64-розрядній ОС ми запускали як 32 -, так і 64-бітний варіант кожної програми. Таким чином були отримані три результати, які однозначно демонструють, що в Windows з архітектурою 64 біта відповідні редакції ПО працюють швидше, ніж 32-розрядні. Приріст швидкості складає до 15%.

При цьому переваги 64-бітної ОС пов’язані не тільки зі збільшенням обчислювальної потужності ПК, але і мінімізацією ризиків для його безпеки. Справа в тому, що комп’ютер з більш продуктивною операційною системою не піддається атакам типу SSDT-Hooks нового покоління вірусів. Ці шкідливі програми вибирають точний момент між етапами перевірки виконуваного коду, здійснюваної антивірусом, і розміщують шкідливий код на комп’ютері-жертві.

Програми: можливі проблеми

Програма Windows 7 Upgrade Advisor покаже, чи може ваш комп'ютер працювати з більш продуктивною архітектурою нової операційної системи

Програма Windows 7 Upgrade Advisor покаже, чи може ваш комп’ютер працювати з більш продуктивною архітектурою нової операційної системи

Не будь-який ПК підходить для установки ОС з 64-бітною архітектурою, але, як правило, з нею здатний працювати будь-який комп’ютер молодший трьох років. Проте перед початком інсталяції слід запустити безкоштовну утиліту Microsoft Windows 7 Upgrade Advisor для перевірки сумісності. Вона наочно продемонструє, чи годиться «залізо» вашого ПК для переходу на 64-бітову ОС. Нагадуємо, що апгрейд виправдовує себе, якщо на комп’ютері є більше 2 Гбайт оперативної пам’яті. Якщо ж обсяг RAM перевищує 4 Гбайт, то перехід на більш продуктивну версію ОС просто обов’язковий – це дозволить задіяти весь потенціал комп’ютера.

Онлайнова база даних PCIDatabase.com дозволить визначити виробника того чи іншого продукту або знайти всю інформацію про периферійні пристрої, а також драйвери для них

Онлайнова база даних PCIDatabase.com дозволить визначити виробника того чи іншого продукту або знайти всю інформацію про периферійні пристрої, а також драйвери для них

Якщо ПК активно використовується вами у професійній діяльності, слід обов’язково переконатися в наявності 64-бітових версій програм, які знадобляться вам у повсякденній роботі, або хоча б у тому, що наявні 32-розрядні програми сумісні з новою архітектурою операційної системи. Більшість 32-бітових утиліт нормально функціонують у цьому середовищі, але при цьому можуть виникати проблеми зі швидкістю їхньої роботи. Наш тест показав, що 32-розрядний варіант Photoshop CS5 обробляє фотографії в 32-бітній ОС значно швидше, ніж в 64-бітній. Зате в останній максимальну швидкість роботи демонструє 64-розрядний Photoshop. На сьогоднішній день інсталятор цієї програми пропонує обидва варіанти установки, так як не всі додатки сумісні з 64-бітовою версією – багато фільтрів і плагінів поки що не функціонують в ній. Навіть Internet Explorer працює в 64-розрядній ОС не ідеально: доступні не всі доповнення. Наприклад, Adobe все ще не опублікувала фінальну версію Flash-плагіна для 64-бітного браузера, як і Apple – для QuickTime. У зв’язку з цим навіть після переходу на ОС з новою архітектурою краще залишити стару версію браузера.

Сама корпорація Microsoft змушена боротися з проблемами сумісності Office. Справа дійшла до того, що софтверний гігант не рекомендує використовувати 64-бітну редакцію цього продукту. Найкраще інсталювати 32-розрядний варіант в системі з архітектурою 64 біта. Фахівці Microsoft обгрунтовують це так: багато додатків орієнтовані на 32-бітну редакцію програми, і це може викликати проблеми при синхронізації смартфонів з Outlook. Крім того, додаткові клопоти доставлять користувачеві 32-розрядні елементи керування Office, а також плагіни і VBA. Якщо ж використовувати цей пакет тільки у зв’язці з сумісними 64-бітними додатками, то все працює стабільно. Але в кожному разі використання 64-розрядного офісного пакету у відповідному середовищі не дає істотних переваг – хіба що великі таблиці в Excel будуть розраховуватися трохи швидше. А ось Word і всі інші програми споживають так мало ресурсів, що у випадку з ними ви навряд чи помітите, що об’єм оперативної пам’яті збільшився.

Якщо ж ви маєте справу з програмою, яка категорично відмовляється працювати в 64-бітному середовищі, вихід є: за допомогою засобів віртуалізації інсталюйте в Windows 7 версію XP (докладніше в кінці статті).

Апаратні засоби: у чому може бути підступ?

Інформація про невстановлених драйверах і ID устаткування доступна в Диспетчері пристроїв Windows

Інформація про невстановлені драйвера і ID устаткування доступна в Диспетчері пристроїв Windows

В принципі, якщо ваше «залізо» не старше трьох років, труднощів з його використанням виникнути не повинно. Для більшості принтерів, фотоапаратів та інших периферійних пристроїв сьогодні існують 64-бітні драйвери, які забезпечують бездоганну роботу у високопродуктивній операційній системі.

Однак при використанні старих сканерів, звукових карт і інших продуктів, що працювали під управлінням Windows XP, можуть виникнути проблеми. Справа в тому, що оновлених 64-бітних драйверів для таких пристроїв немає, так як виробники припинили їх підтримку. Проте є способи оживити такий «антикваріат», щоб не довелося поспішати з покупкою більш сучасних моделей.

Якщо немає можливості знайти драйвер для Windows 7, часто може підійти варіант, створений для попередньої версії ОС – наприклад, Windows Server 2003. Але при цьому він обов’язково повинен бути написаний саме для 64-бітного варіанта системи.

Іноді навіть при сумісності драйверів з ОС стандартна установка буває проблематична: в деяких випадках Windows перевіряє інсталяційний файл і відхиляє його як несумісний з поточним варіантом системи. Можна обійти це обмеження, запустивши установку в режимі сумісності з колишньою версією Windows.

Інший спосіб вийти зі скрути – знайти драйвер для пристрою такого ж типу, що і ваш. Наприклад, якщо ваш принтер сумісний з мовами PCL або PostScript, спробуйте скористатися драйвером від HP. Точну інформацію про виробника комплектуючих можна відшукати таким способом. У меню «Пуск» натисніть правою кнопкою по пункту «Комп’ютер» і в контекстному меню виберіть «Властивості». У вікні, ліворуч знайдіть Диспетчер пристроїв і запустіть його. Підтвердьте права адміністратора. У каталозі пристроїв відшукайте ті, які зазначені жовтим трикутником зі знаком оклику (це означає, що драйвери для них не встановлені). У контекстному меню «Властивості» на вкладці «Відомості» виберіть зі списку «ID устаткування». Тут ви побачите чотиризначне позначення виробника (Vendor-ID) і номер пристрою (Device-ID). За цією інформацією на ресурсі www.pcidatabase.com можна визначити розробника того або іншого продукту. Як правило, на своїх сайтах виробники викладають відповідні драйвери.

Труднощі можуть виникнути, якщо мережевий принтер під’єднаний до комп’ютера з 64-бітної Windows 7. У цьому випадку 32-розрядний ПК, включений в цю мережу, не зможе вибрати даний друкуючий пристрій. Виходом може стати встановлення на 64-бітній операційній системі 32-розрядного драйвера принтера. Але це не завжди можливо і спрацьовує лише в тому випадку, якщо є можливість розпакувати інсталяційний пакет і встановити драйвер через INF-файл. Власники серверів NAS або маршрутизаторів з USB-портом можуть вирішити проблему швидше, підключивши принтер або сканер до цих пристроїв.

Віртуальна Windows XP: як запустити будь-яку програму в 64-бітному середовищі

Деякі програми та пристрої відмовляються працювати в 64-розрядних операційних системах. Ми продемонструємо, яким чином активувати старі апаратні засоби без актуальних драйверів або користуватися програмами, що помічені як несумісні з «сімкою».

Використання XP в середовищі Windows 7. Власники Windows 7 версій «Професійна», «Корпоративна» і «Максимальна» після інсталяції ОС мають можливість просто активувати інтегрований в неї режим XP. Якщо ж у вас встановлена ??«Початкова» або «Домашня», на допомогу прийде додаткове ПЗ. Безкоштовна програма VMLite XP Mode, дозволяє без проблем запускати в «сімці» програми для Windows XP. Ви навіть не помітите, що у фоновому режимі у вас працює XP-машина.

Безкоштовна утиліта VMLite XP Mode дозволяє легко інтегрувати програми для XP і застаріле «залізо» в середу Windows 7

Безкоштовна утиліта VMLite XP Mode дозволяє легко інтегрувати програми для XP і застаріле «залізо» в середовище Windows 7

Порядок установки . Вам буде потрібно утиліта VMLite XP Mode, а також ліцензійна Windows XP. Програма, звичайно, дозволяє завантажити повноцінну версію цієї ОС з сайту Microsoft, але власникам «Початкової» і «Домашньої» редакцій краще цього не робити, щоб не порушувати ліцензійну угоду. Справа в тому, що завантажувати колишню версію операційної системи мають право тільки користувачі, що купили «Максимальну» або «Професійну». Після інсталяції ви отримаєте повноцінну Windows XP, в якій можна у звичайному режимі встановлювати будь-які програми і драйвера. Утиліта VMLite XP Mode запускається звичним способом – за допомогою кнопки «Пуск» та пункту «Усі програми». Обмін файлами між двома операційними системами здійснюється через мережевий диск, при кліці по якому відобразиться структура папок вашого хост-комп’ютера.

За матеріалами: CHIP.UA

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар. Посилання заборонено.

Коментувати

%d блогерам подобається це: