Кращі хаки браузерів

Браузери , Internet Explorer і Chrome приховують в собі тисячі корисних функцій. Ми допоможемо вам знайти і використовувати ці скарби.

Mozilla

Цей веб-оглядач з відкритим вихідним кодом цінується за неймовірну гнучкість. У ньому можна без зусиль прискорити завантаження сторінок, скоротити час очікування при установці додатків і відключити непотрібне сканування на віруси.

Якщо ввести «about: config» в адресному рядку Firefox, користувача очікує справжній сюрприз: вибір з більш ніж 1500 налаштувань. З їх допомогою можна без праці персоналізувати браузер. Нижче пропонується список найбільш корисних змін.

Прискорення завантаження сторінок. Firefox влаштований таким чином, що йому потрібні частки секунди для відображення завантажених даних у вигляді сторінки. Але можна змусити його робити це ще швидше. На сторінці «about: config» в рядку “Фільтр” надрукуйте «nglayout». Потім клацніть правою кнопкою миші по порожньому полю нижче і виберіть у контекстному меню пункт «Створити | Ціле».
Зверніть увагу на це попередження і змінюйте тільки перевірені налаштування
Firefox запитає назву і значення для нової установки. Вкажіть, відповідно, «nglayout.initialpaint.delay» і «100». Тепер браузер буде відображати сайти через 100 мільйонних часток секунди замість належних за замовчуванням 250.

Відключення сканування. Firefox проводить перевірку всіх завантажуваних даних на наявність вірусів силами вбудованого сканера. Даний процес істотно уповільнює відображення великих файлів. Як правило, без цього можна обійтися, тому що встановлене на комп’ютері актуальне антивірусне ПЗ в будь-якому випадку сканує файли, коли ви відкриваєте їх після завантаження. Отже, від подвійного захисту можна спокійно відмовитися. Знайдіть на сторінці конфігурації настроювання «browser.download.manager.scanWhenDone» і змініть значення з «true» на «false».

«True» або «false». Логічні значення можна швидко перемикати в контекстному меню або подвійним клацанням миші
Відключення анімації вкладок. Вкладки Firefox при переміщенні плавно ковзають в сторону, а нові висвічуються поступово. Але на анімацію витрачається багато ресурсів, які можна було б використати більш розумно, особливо на старих комп’ютерах. При необхідності можна відключити анімацію за допомогою налаштування «browser.tabs.animate». Просто кликніть по ній двічі, щоб змінити логічне значення з «true» на «false».

Миттєва установка додатків. Установка доповнень до Firefox щоразу переривається появою діалогового вікна очікування. Тільки через кілька секунд вдається продовжити роботу, обравши «Встановити зараз». Цієї паузи можна уникнути за допомогою налаштування «security.dialog_enable_delay». Замініть встановлений за умовчанням значення «2000» на «0». Тепер кнопку інсталяції доповнення можна натискати відразу, без якоїсь паузи.

Більш тривалий виконання сценаріїв. Firefox надає скриптам, які виконуються на стороні сервера, 10 секунд на відповідь. Після цього з’являється попередження, що скрипт не відповідає. При повільному з’єднанні такі повідомлення тільки дратують користувача. У Firefox можна встановити більший час очікування відповіді скрипта. Для цього на сторінці конфігурації двічі клікніть по «dom.max_script_run_time». У діалоговому вікні задайте більш високе значення, ніж встановлений за замовчуванням «10».

Більший вибір сайтів. При введенні адреси веб-сайту в адресному рядку Firefox браузер пропонує вам схожі зі своєї бази URL всього 12 штук. Цей список ви можете розширити. Для цього на сторінці конфігурації зробіть два клацання мишею по «browser.urlbar.maxRichResults» і як значення задайте бажану кількість пропонованих адрес. Втім, цю функцію можна взагалі відключити, якщо вказати значення «-1» і підтвердити вибір клацанням по «ОК».

Google Chrome

Цікаві параметри конфігурації браузера ховаються на сторінці налаштування «about: flags». Тут можна, наприклад, активувати вбудований блокувальник Flash-анімації або використання сторонньої програми для перегляду PDF.

Браузер від Google не складає особливих труднощів налаштувати по своєму бажанню. На 15 прихованих конфігураційних сторінках Chrome ви виявите масу додаткової інформації та різноманітні детальні настройки, які розраховані на досвідчених користувачів.

Активуйте функцію «Натисніть для відтворення», щоб Chrome міг блокувати Flash-контент
Налаштування перегляду Flash-контенту. Перше, що кидається в очі на багатьох сайтах, це рекламні Flash-банери. Вони збільшують час завантаження і споживають досить багато системних ресурсів навіть на сучасних комп’ютерах. Тому найкращим рішенням є особистий контроль користувача над відображенням Flash-контенту. Для цього в браузері Chrome передбачена функція «Натисніть для відтворення», яку можна активувати на сторінці конфігурації «about: flags». Щоб зміни вступили в силу, необхідно перезапустити браузер. Потім, натиснувши на кнопку із зображенням гайкового ключа, виберіть пункт меню «Параметри». Перейдіть на вкладку «Розширені» і натисніть кнопку «Налаштування змісту». Знайдіть розділ «Модулі» та активуйте параметр «Натисніть для відтворення». Тепер Flash-ролики на сторінках будуть програватися тільки з вашого відома.

Установка фокусу вкладок. Коли в браузері одночасно відкрита велика кількість вкладок, в них легко можна заплутатися, тому користувачі нерідко заново відкривають сторінки, які вже є у них у вкладках. Щоб уникнути цього, можна включити режим браузера, при якому Chrome, виявивши повтор, перенаправляє користувача до вже завантаженої раніше вкладці замість того, щоб відкривати нову. На сторінці «about: flags» знайдіть опцію «Focus existing tab on open» і клацніть по посиланню «Включити».

Вибір програми для перегляду документів у форматі PDF. Типово Chrome відкриває документи в широко поширеному форматі Adobe PDF за допомогою вбудованого переглядача, навіть якщо на комп’ютері встановлено Acrobat або Acrobat Reader. У цьому немає нічого поганого, тому що Chrome завантажує документи дуже швидко. Однак функціональність переглядача не зрівняється з можливостями Acrobat Reader. Наприклад, при перегляді деяких PDF-документів в Chrome не відображається їх зміст – у випадку з об’ємними файлами це створює значні незручності. Дана проблема, однак, вирішується досить легко: на сторінці «chrome: //plugins» знайдіть пункт «Chrome PDF Viewer» і клацніть по «Вимкнути». Перезапуск браузера не потрібно. Тепер PDF-документи з Інтернету будуть відкриватися за допомогою зовнішньої, встановленої на комп’ютері програми.

Прихований перегляд. Позначте прапорцем розширення, які повинні бути доступні в режимі інкогніто
Модулі в режимі інкогніто. Режим інкогніто в браузері Chrome дозволяє не залишати слідів під час веб-серфінгу. При його використанні всі додатки за замовчуванням відключаються. Однак для кожного плагіна окремо можна налаштувати доступність в даному режимі. Для цього відкрийте сторінку «chrome: / / extensions». Тут під кожним плагіном ви побачите опцію «Дозволити використання в режимі інкогніто». Позначте прапорцями потрібні розширення. Тепер вибрані функції будуть доступні вам і в режимі прихованого перегляду.

Рада. Chrome не здатний контролювати пов’язані з розширенням процеси. Деякі плагіни непомітно для користувача протоколюють дані про відвідування, які доступні незалежно від режиму перегляду. Тому будьте пильні при використанні режиму інкогніто.

Internet Explorer

Компанія Microsoft заховала в системному реєстрі Windows багато параметрів свого браузера. Можна налаштувати Internet Explorer на автоматичний запуск в повноекранному режимі і завантажувати одночасно більше файлів.

Internet Explorer міцно інтегрований в операційну систему Windows – настільки, що його налаштування записуються до реєстру. Для редагування останнього відкрийте меню «Пуск», наберіть в рядку пошуку «regedit» і натисніть «Enter». У редакторі реєстру знайдіть потрібні вам підключи.

При зміні цього параметра Internet Explorer буде запускатися в повноекранному режимі
Запуск в повноекранному режимі. Internet Explorer може використовувати для відображення всю площу дисплея. Активація повноекранного режиму здійснюється натисканням кнопки «F11». На жаль, цю функцію можна зберегти в якості постійної настройки, у всякому випадку одним натисненням. Але це можна зробити через реєстр Windows.

Знайдіть ключ «HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main »і у вікні праворуч двічі клацніть по пункту« FullScreen ». У діалоговому вікні встановіть значення «Yes». Підтвердіть свої дії клацанням по «ОК», і з цього моменту браузер буде запускатися в повноекранному режимі.

Більше завантажень одночасно. Типово браузер Internet Explorer допускає тільки дві паралельні завантаження з одного сайту. Це можна змінити за допомогою ключа «HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings».

Правою кнопкою миші клацніть по «Internet Settings», виберіть «Створити | Параметр DWORD» і введіть назву «MaxConnectionsPerServer». Дайте йому значення «4». Так само створіть пункт «MaxConnectionsPer1_0Server» зі значенням «6».

Більше сторінок в попередньому перегляді. При відкритті нової вкладки Internet Explorer показує кілька найбільш часто відвідуваних сайтів. Якщо списку з восьми ресурсів вам недостатньо, можна збільшити їх кількість. У редакторі реєстру знайдіть ключ «HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\TabbedBrowsing\NewTabPage». Створіть пункт «NumRows». Для цього клікніть правою кнопкою миші по «NewTabPage» і виберіть у контекстному меню «Створити | Параметр DWORD». Як ім’я задайте «NumRows» і клацніть по «ОК». В обох випадках встановіть числове значення «4». Підтвердіть вибір клацанням по «ОК». Завдяки заданим вами числовим значенням кількість сайтів в попередньому перегляді збільшиться до 16.

Постійний доступ. Корекція налаштування в реєстрі зробить панель меню видимої постійно
Постійне відображення лінійки Меню. Internet Explorer показує лінійку меню тільки при натисканні клавіші “Alt” або “F10”. Це доставляє незручності, якщо ви змушені часто звертатися до відповідних функцій. Одна дія в реєстрі – і меню буде відображатися постійно. У дереві реєстру зайдіть у розділ «HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer». У контекстному меню виберіть «Створити | Розділ» і призначте йому ім’я «Main».

Таким же чином створіть в ключі «Main» шляхом вибору «Створити | Параметр DWORD» пункт «AlwaysShowMenus». Клацніть по ньому двічі і надайте числове значення «1». Після перезапуску Internet Explorer 9 натисніть клавішу “Alt”, після чого панель меню відкриється і далі буде відображатися постійно.

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар. Посилання заборонено.

Коментувати

%d блогерам подобається це: