Як запланувати автоматичне виключення комп’ютера

Після автоматичного завершення запущених вами завдань робота ПК може тривати ще довгий час – можливо, всю ніч. Це негативно позначається на ресурсі його компонентів і економії електроенергії.

За допомогою команди «shutdown.exe» ви можете автоматично вимкнути комп’ютер, задавши для цього певний час.

Ви можете дати команду Windows на завершення роботи через певний час
Ви можете дати команду Windows на завершення роботи через певний час

Відкрийте меню «Пуск | Всі програми | Стандартні», правою кнопкою миші по програмі «Командний рядок» і виберіть у контекстному меню «Запуск від імені адміністратора». Можливо, буде потрібно ввести пароль адміністратора. Потім наберіть команду «shutdown.exe-s-f-t 720» і натисніть на «Enter».

Ключ «-s» дає команду системі на завершення роботи комп’ютера. Якщо замінити «-s» на «-r», то ПК автоматично перезавантажиться, а використання ключа «-l» спричинить за собою вихід поточного користувача з системи. Ключ «-f» примусово завершить роботу будь-якого додатку. Крім того, необхідно вказати параметр «-t», за допомогою якого задається час до завершення роботи в секундах. Наприклад, вказана в нашому прикладі цифра дозволить відстрочити виключення ПК на 720 секунд, тобто 12 хвилин.

Примітка. За десять хвилин до вимкнення Windows попередить користувача спеціальним повідомленням про завершення роботи. При необхідності запущений процес вимкнення можна скасувати за допомогою команди «shutdown.exe-a».

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар. Посилання заборонено.

Коментувати

%d блогерам подобається це: