Як правильно позичати гроші

грошіЯкщо людина просить у Вас у борг, обов’язково, запитайте її на що саме потрібні гроші. Яким чином ця людина може гарантувати повернення боргу і як Вам поступати, якщо в неї не буде можливості повернути. Обговоріть всі деталі – час, під відсоток чи без, у якій валюті.

Якщо це близька і знайома Вам людина, то можна подивитися на цю ситуацію з іншої сторони: на що Ви готові заради підтримки цієї людини? Адже в критичні моменти ми намагаємося допомогти чим тільки зможемо, не замислюючись про те, чи повернуться нам наші гроші, адже так? Може наша допомога це і є рятівне коло. Тоді ці гроші треба в душі “подарувати”. А повернуться, то і слава Богову.

Інша справа якщо гроші позичаються з метою “прокрутити” або на “покупку іміджу” (кращого автомобіля, відпочинку, ремонту й т.п.). У цій ситуації людина розраховує на якесь поліпшення матеріального становища й, вона впевнена у своїх силах, розвитку бізнесу, проблем із заставою не буде, а якщо “крутить” ,”мутить”, подумайте, чи так йому життєво необхідні Ваші гроші?

Тема боргів – це, по-моєму, вічна тема, до того ж “болюча”.
Давати або не давати, кожен визначає сам, єдино вірної формули не існує. Досвід, розум, інтуїція, голос серця й т.п. Треба підключати все.

А давайте ще подивимося, що по нашій темі думають автори книг на фінансову тему.

Наприклад, В.Ковальов “Як залучити зберегти й примножити гроші”:

“Якщо у Вас просить у борг кращий друг, не потрібно йому грубо відмовляти, краще розкажіть, на яких умовах Вам комфортно позичити йому гроші. І ще один варіант. Позичте незначну для Вас і Вашої родини суму: “Я не можу позичити тобі велику суму- $1000, але я можу дати тобі $150 без усяких умов, віддаси коли зможеш”.

“Неповернені борги – це не випадковість, а закономірність. Звичайно одним людям винні багато хто, а іншим чомусь не винен ніхто. Це зв’язано не з особливостями нашого оточення, а зі стереотипами нашого поводження. У всіх людей, у яких зайняли й не повертають гроші, є загальні якості: бажання бути хорошим і невміння сказати “ні”.

Друга прекрасна новина полягає в тому, що для того щоб повернути гроші, потрібно не боротися з боржниками, а потрібно попрацювати зі своїми звичками. Зокрема, з бажанням бути хорошим, звичкою зайво довіряти людям і позичати гроші під чесне слово.

Наша багаторічна практика в цьому питанні показує, що найпростіша й ефективна методика вирішення проблем з поверненням боргів складається в наступних трьох кроках:

Згадати ситуацію, коли Ви позичали гроші, і зрозуміти, у чому була Ваша помилка (найчастіше це бажання бути хорошим і відсутність застави).

Подумки або письмово (лист не потрібно відсилати) попросити вибачення в людини, що винна Вам гроші, за те, що Ви мимоволі створили ситуацію, у якій Вам можна не повертати гроші.

Ухвалити рішення щодо того, як надалі поводитися в подібних ситуаціях. Найбільш ефективним буде написати, як варто було б поступати в цій ситуації.”

Чекаю з нетерпінням на Ваші коментарі, шановні читачі.

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.

4 Коментарі(в) до “Як правильно позичати гроші”

 1. natany сказав:

  Завжди спочатку даю людині маленьку суму. На ній можна побачити дисциплінованість людини. Потім обов’язково займу сама, але теж невелику суму. Щоб людина побачила, що я теж віддаю завжди на день раніше. Після такого обміну я вже не боюся давати великі суми й сама займаю. Виходить що всі мої друзі діляться на ті кому я можу дати будь-яку за розміром суму в межах наявних фінансів і сама зайняти також, і на ті хто й 200 гривень буде сніданками годувати. Таким я ніколи не займаю, та й самій просити в неї даремно. Важливо із самого початку фінансових взаємин зрозуміти наскільки дисциплінована людина. Якщо ви бачите відсутність цієї якості – не псуйте дружбу! Не давайте в борг!

 2. lilumi сказав:

  кредит псує відносини і в цьому я переконався

 3. Муравей сказав:

  повністю згоден з lilumi

 4. debra morgan сказав:

  Привіт
  Це має повідомити широкій громадськості, що пані Дебра Морган приватного кредиту кредитор відкрити фінансові можливості для всіх в необхідності будь-якої фінансової допомоги. Ми видаємо кредит в 2% річних для приватних осіб, фірм і компаній під ясною і зрозумілою умови і терміни. зв’яжіться з нами сьогодні електронною поштою за адресою: ([email protected])

Коментувати

%d блогерам подобається це: