Як перевірити, що Google знає про вас: 6 корисних посилань

Сучасні компанії заробляють на тому, що багато знають про користувачів і, відповідно, про те, що їм можна продати. Не всі користувачі задоволені тим фактом, що дані про їхню поведінку зберігаються на серверах якоїсь компанії. На щастя, є можливість подивитися, що саме про вас знає, наприклад, . Добірку посилань про те, які саме дані про вас відомі найбільшому пошуковику, опублікували в блозі Cloud Fender. Деякі дані можна навіть видалити.

1. створює ваш портрет

Google намагається створити загальний «портрет» користувача: вік, стать, інтереси. Запуск соціальної мережі Google+ та інтеграція її профілів з усіма сервісами компанії, по ідеї, повинен був ще більше спростити цю задачу. Ці дані використовуються для того, щоб показувати релевантні оголошення. Перевірити, що це за дані можна за посиланням google.com/ads/preferences .

goog1

Тут можна міняти ці дані, або ж, взагалі, відключити показ оголошень на основі інтересів в таких сервісах Google, як Пошук, пошта Gmail, YouTube і Google Maps.

2. Google стежить за вашими переміщеннями

Якщо ви – щасливий володар смартфона або планшета на Android, Google може відстежувати ваші переміщення за координатами. Всю історію своїх подорожей і поїздок можна дивитися за посиланням maps.google.com/locationhistory. Історію переміщень можна вивантажити як файл. Нижче – приклад переміщень одного з користувачів Reddit, який місяць займався доставкою піци.

Gsofb9g

3. Google стежить за тим, що ви шукаєте в онлайні

Google зберігає історію вашого пошуку, а також дані про те, за якими оголошеннями ви переходили (клацали на посилання). У налаштуваннях справа вгорі можна видалити записи про історію пошуку за певний період часу або ж видаляти записи вручну. Можна переглядати мінімальну аналітику по своїх пошуковим запитам, сортувати їх за тематикою і видами (пошук за словами, картинками і т.д.). Можна вивчити свої улюблені сайти і запити (судячи з історії пошуку).

Всі ці дані – за посиланням history.google.com .

goog2

4. Google знає про те, які пристрої підключалися до ваших акаунтів

Це досить корисне посилання security.google.com/settings/security/activity – Перейшовши по ньому, можна побачити зведену інформацію про те, хто і з якого пристрою підключався до вашого аккаунту. Також, там можна перевірити IP підключень, версію браузера і, що важливо, локацію. Тут є дані по підключеннях за останній місяць і в даний момент. Подібні зведення можна дивитися і в окремих сервісах гугла. Приміром, внизу у Gmail є посилання “Додаткова інформація”. За ним відкривається докладне зведення про те, хто заходив у ваш аккаунт:

goog3

5. Додатки і доповнення також отримують доступ до ваших даних, які є у Google

Перевірити, які саме додатки і доповнення користуються таким привілеєм, можна, наприклад, тут security.google.com/settings/security/permissions. Посилання корисне тим, що тут же можна і відкликати дозволи для сторонніх додатків використовувати ваші дані.

6. Всі дані з Google можна експортувати

Це стосується даних пошти, контактів, календаря, файлів з Google Drive, фотографій, закладок та іншого. Можна завантажити їх на інший сайт, зберегти у своєму архіві (якщо ви, наприклад, вирішили видалити акаунт в Google). На виході ви отримаєте декілька zip-файлів. Наприклад, контакти можна експортувати у форматі vCard, який підтримується більшістю поштових клієнтів, включаючи Apple Mail і Microsoft Outlook.

goog6

За кожним з нас постійно хтось стежить, то ж просто намагайтеся завжди виглядати достойно. Щоб потім ні перед ким не було соромно.

Джерело

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.

Коментувати

%d блогерам подобається це: