Інтернет без реклами

Багато веб-сайтів перевантажені анімованими банерами, що негативно позначається на зручності їх перегляду. Ще більш обтяжливими є електронні листи рекламного характеру. CHIP розповість, як захистити себе від реклами і спаму на веб-сторінках, у пошті, месенджерах і соціальних мережах.

– головне джерело доходів і неодмінна умова існування більшості сайтів. Але у відвідувачів веб-сторінок інша думка: анімовані банери дратують своїм миготінням, гальмують відкриття сторінок, а часом і систему в цілому. Деякі оголошення в Мережі і зовсім не відповідають загальноприйнятим морально-етичним нормам. У випадку з електронною поштою проблема стоїть ще гостріше: серед гір спаму стає все складніше знайти листи від друзів і ділових партнерів.

CHIP пропонує безкоштовні програми, які дозволяють ефективно боротися з рекламою на веб-сторінках і поштовим спамом. Досить встановити пару розширень для вашого браузера – і більшість банерів зникне з сторінок, що переглядаються, а сервіси збору статистики не зможуть відслідковувати, які сайти ви відвідуєте. З настирливими рекламними листами досить ефективно борються спам-фільтри для поштових програм. Вони блокують непотрібну кореспонденцію, заощаджуючи ваші час і нерви.

Ми підібрали кращі програми для боротьби з рекламою в Мережі. Але щоб вони добре виконували своє завдання, необхідно регулярно оновлювати передплати та поштові фільтри – в іншому випадку боротьба з -рекламою не принесе бажаних результатів.

Банери та в браузері

Поліпшити швидкість роботи у Всесвітній мережі, прибравши рекламні блоки і заблокувавши спливаючі вікна, можна за допомогою розширень, які розроблені для всіх популярних браузерів. Деякі ж -браузери, такі як Opera, навіть пропонують вбудовані засоби для приховування непотрібної вам рекламної інформації.

Opera AdBlock (https://addons.opera.com) Щоб задіяти вбудований в браузер рекламний фільтр, необхідно вибрати в контекстному меню пункт «Блокувати вміст …», потім клікнути мишкою по рекламних банерів і натиснути кнопку «Готово».

Opera дозволяє вручну блокувати рекламу на веб-сторінках

Opera дозволяє вручну блокувати рекламу на веб-сторінках

Такий варіант непоганий для чищення невеликого числа часто відвідуваних веб-сторінок, проте не дуже добре підходить для тотальної боротьби з рекламою в Інтернеті. До того ж через деякий час на раніше очищеному сайті з’являться нові рекламні оголошення, які знову доведеться додавати в чорний список. На щастя, вихід з цієї ситуації є: для всіх поширених веб-браузерів створені спеціальні додатки для боротьби з рекламою. Головною їх перевагою є спочатку готова до застосування і постійно оновлюється база рекламних посилань, які підлягають блокуванню. Більшість банерів зникнуть відразу ж після установки додатків-блокувальників, а якщо якісь все ж таки залишаться видимими, хоча вірогідність цього мінімальна, то чистку веб-сторінок можна завершити вручну. Для браузера Opera таке розширення носить назву Opera AdBlock. Щоб його налаштувати, потрібно зайти в меню «Розширення | Управління розширеннями | Налаштування». Тут на вкладці «Підписки» можна вибрати бази даних рекламних посилань: міжнародний «Головний список» і рекомендовані жителям окремих країн списки, серед яких є і російська. Але не перестарайтеся, адже велика кількість активних підписок негативно вплине на швидкість веб-серфінгу.

Mozilla Firefox Adblock Plus (https://addons.mozilla.org) Аналогічне рішення для Firefox носить назву Adblock Plus і не перший рік тримається в лідерах рейтингу найпопулярніших додатків для браузера компанії Mozilla.

Відображення веб-сайту в браузері Firefox з вимкненим і включеним фільтром Adblock Plus (червоним кольором виділені рекламні блоки)

Відображення веб-сайту в браузері Firefox з вимкненим і включеним фільтром Adblock Plus (червоним кольором виділені рекламні блоки)

На відміну від Opera, Firefox потребує перезапуску після установки плагінів. Після того як доповнення почне свою роботу, змінити параметри фільтрації можна через «Додатки | Розширення | Adblock Plus | Налаштування». Насамперед в меню «Фільтри | Додати підписку» необхідно включити базу рекламних посилань «RuAdlist + EasyList (російська, українська)». При бажанні контент можна блокувати вручну за допомогою пункту контекстного меню «Adblock Plus: заблокувати зображення …», після чого вони потрапляють в список «Мої правила блокування». Щоб відключити фільтрацію в рамках однієї сторінки або цілого сайту, необхідно спочатку зробити видимою панель додатків Firefox («Настройки | Панель доповнень»), адже саме на ній з’являється кнопка швидкої конфігурації Adblock Plus. Пункт «Відкрити список елементів» показує весь перелік контента на сторінці, червоним кольором виділяються заблоковані об’єкти.

Chrome AdBlock (https://chrome.google.com/webstore ). Користувачам цього браузера найбільше підійде розширення AdBlock. Знайдіть його за назвою в інтернет-магазині Chrome і встановіть.

AdBlock для браузера Chrome надає готові набори фільтрів для користувачів Рунету

AdBlock для браузера Chrome надає готові набори фільтрів для користувачів Рунету

Потрапити в налаштування плагіна AdBlock можна, натиснувши червону кнопку, яка з’явиться праворуч від адресного рядка. На вкладці «Загальна» можна дозволити показ ненав’язливою текстової реклами, поставивши прапорець навпроти пункту «Мені подобається текстова реклама в результатах пошуку Google; показувати мені її». На вкладці «Списки фільтрів» рекомендуємо вам включити підписки «Користувальницькі фільтри AdBlock», «EasyList» і «Додаткові російські фільтри». На вкладці «Налаштування» знаходяться білий і чорний списки – сайти, які, на вашу думку, не потрібно фільтрувати від реклами, і список веб-сторінок, які, навпаки, будуть очищатися від реклами навіть при вимкненому глобальному фільтрі.

За аналогією з іншими плагінами для боротьби з рекламою, AdBlock дозволяє блокувати вміст сторінок вручну, при кліці правою кнопкою миші по рекламному блоку і виборі пункту меню «AdBlock | Блокувати цю рекламу».

Internet Explorer Simple Adblock (www.simple-adblock.com). Даний фільтр для Internet Explorer доведеться завантажити з офіційного сайту і встановити вручну, адже єдина база надбудов для браузера від компанії Microsoft не передбачена. Щоб налаштувати плагін, необхідно включити відображення панелі стану в меню «Вид | Рядок стану». На ній з’явиться кнопка виклику меню Simple Adlock, в якому нас в першу чергу цікавить пункт «Настройки». У вікні необхідно вибрати країну, рекламним фільтрам якої буде видалено основну увагу.

Пом’якшуємо вдачу фільтра. Розширення для боротьби з рекламою не завжди спрацьовують коректно і можуть заблокувати ні в чому не винні складові веб-сторінок – наприклад, форми або інтерактивні Flash-елементи. У такому випадку краще повністю відключити фільтрацію реклами на сторінці. Для цього в Opera необхідно зняти прапорець «Увімкнути блокування небажаного вмісту» в контекстному меню «Установки для сайту | Вміст». В інших браузерах, як правило, треба припинити роботу розширення, натиснувши на його кнопку на панелі інструментів. Також сторінку можна додати до списку дозволених в настройках плагінів.

Блогерам в допомогу. Зустрічати рекламу під час веб-серфінгу неприємно, але куди прикріше бачити, як хтось без дозволу використовує ваш особистий блог для розміщення оголошень, часто навіть не пов’язаних з тематикою сайту. Установка CAPTCHA (введення контрольного слова) зменшить кількість спаму на сторінках, але ускладнить життя відвідувачам блогу, які бажають залишати коментарі до статей і заміток. Розумним компромісом між зручністю і ефективністю може стати сервіс Akismet для блогів на основі популярного движка WordPress, який візьме на себе функції очищення коментарів від спаму, позбавивши вас від рутинної ручної роботи.

Фільтрація пошти

Нікому не подобається рутинна робота з видалення рекламних листів. Крім того, серед тонн спаму ви можете пропустити потрібну кореспонденцію. Але реклама в поштовій скриньці не лише дратує, але і може бути небезпечною, адже в подібних листах можуть міститися посилання на фішингові сайти, здатні вкрасти ваші особисті дані. CHIP розповість, як боротися зі спамом в найпопулярніших поштових клієнтів – безкоштовному Thunderbird і комерційному Microsoft Outlook.

Mozilla Thunderbird. Засіб боротьби зі спамом вбудовано в поштовий клієнт Mozilla Thunderbird за замовчуванням, але перед початком роботи його необхідно настроїти в меню «Інструменти | Параметри облікового запису | Антиспам фільтр». Щоб у папку «Спам» помилково не потрапляли листи від довірених адресатів, потрібно поставити прапорці навпроти пунктів «Особиста адресна книга» і «Зібрані адреси». Пункт «Автоматично видаляти спам з папки через 14 днів» краще поки не відзначати і протягом декількох тижнів перевіряти роботу фільтрів. Потім виберіть пункт меню «Інструменти | Запустити в теці антиспам фільтри».

AntySpam Plugin for MS Outlook 2010 звіряє адреси вхідних листів з найбільшими у світі бази даних про відправників спаму

AntySpam Plugin for MS Outlook 2010 звіряє адреси вхідних листів з найбільшими у світі бази даних про відправників спаму

Microsoft Outlook. У цій поштовій програмі фільтр спаму не передбачений, але проблему легко вирішити за допомогою надбудови Spam Reader. Дане доповнення сумісний з усіма версіями Outlook, починаючи з 2000 і закінчуючи 2010. Небажані листи Spam Reader відправляє в теку під назвою «Junk».

Користувачам Microsoft Outlook 2010 краще звернути увагу на додаток AntySpam Plugin for MS Outlook 2010. Принцип його роботи полягає в звірці адресатів листів з найбільшими у світі бази даних про розсилку спаму. Змінити використовувані сервери можна через меню «Надбудови | AntySpam | AntySpam Setting | Servers», за замовчуванням активні два варіанти – spamhaus.org і spamcop.net.

Шпигунські штучки

Світова громадськість не на жарт стурбована стеженням за активністю користувачів в Мережі, яка ведеться, на перший погляд, у нешкідливих маркетингових цілях. Сховатися від пильних очей сервісів збору статистики зразок Google Analytics, Apple iAd і IBM CoreMetrics користувачам браузера Opera допоможе вже згадане розширення Opera AdBlock. У його настройках на вкладці «Підписки» необхідно поставити прапорець «Блокувати збір статистики». Захистити cookie-файли веб-браузера Chrome від 150 трекінгові сервісів дозволяє додатку Keep MORE Opt Outs. У браузер Internet Explorer 9 функція блокування стеження включена за замовчуванням – потрібно лише регулярно оновлювати чорний список сервісів збору статистики Tracking Protection. Для цієї мети можна скористатися готовими підписками Abine, EasyPrivacy, PrivacyChoice або TRUSTe. Щоб відключити стеження в браузері Mozilla Firefox, необхідно в меню «Настройки | Конфіденційність» поставити прапорець навпроти пункту «Повідомляти веб-сайтів, що я не хочу, щоб за мною стежили».

Хто стукає в ICQ?

З усіх видів спаму миттєві повідомлення дратують найбільше, так як відволікають від важливих справ. Натискаєш на миготливий значок у вигляді конверта з надією побачити привітання від друга або колеги – а перед очима постають вже набили оскому однотипні повідомлення, та ще й часто з гіперпосиланнями на шкідливі сторінки чи файли.

Месенджер QIP 2010 має вбудований антиспам-бот

Месенджер QIP 2010 має вбудований антиспам-бот

На щастя, популярні програми для спілкування в мережі ICQ володіють вбудованим антиспам-ботом. Перед початком діалогу цей інструмент просить співрозмовника, якого немає у вашому списку контактів, відповісти на нескладний контрольне запитання – з ним впорається будь-яка людина, але не розсилає спам програма. Користувачі месенджера QIP 2010 можуть активувати захист від спаму, встановивши прапорець «Включити анти-спам бот» в меню «Настройки | Антиспам». При бажанні стандартне запитання «Як називається наша планета?» Можна замінити на будь-який інший. Головне, не забути вказати ключові слова в рядку «Правильна відповідь на питання», інакше ви залишитеся в «блокаді», самі того не підозрюючи. На відміну від QIP 2010, програма Miranda IM не володіє антиспам-ботом за замовчуванням, але проблему вирішує установка плагина StopSpam (є на нашому DVD).

Реклама в соціальних мережах

Налаштування приватності «ВКонтакте» дозволяють ефективно боротися зі спамом

Налаштування приватності «ВКонтакте» дозволяють ефективно боротися зі спамом

Спамери швидко відреагували на зміну вектора активності користувачів Інтернету в сторону соціальних мереж – безкраї потоки рекламних повідомлень обрушилися на сторінки «ВКонтакте» та Facebook. Щоб ефективно боротися зі спамом в соціальній мережі «ВКонтакте», необхідно змінити налаштування приватності. Для цього в меню «Мої налаштування | Конфіденційність» рекомендується встановити значення «Тільки друзі» для пунктів «Хто може писати мені особисті повідомлення», «Хто може запрошувати мене в групи», «Хто може залишати повідомлення на моїй стіні» і «Хто може коментувати мої записи ».

Для соціальної мережі Facebook схема дій аналогічна – в меню «Аккаунт | Налаштування конфіденційності | Спілкування» для параметрів «Хто може надсилати Вам повідомлення на Facebook?» І «Хто може публікувати на Вашій стіні?» Вибрати режим «Друзі». Крім того, варто бути уважним при додаванні до списку друзів незнайомців. У більшості випадків достатньо придивитися до сторінки користувача, щоб виявити спамера.

Комплексний підхід

Модуль «Анти-банер» в KIS 2012 безжалісний до реклами, але трохи сповільнює веб-серфінг

Модуль «Анти-банер» в KIS 2012 безжалісний до реклами, але трохи сповільнює веб-серфінг

На роль універсального рішення для боротьби з рекламою на веб-сторінках і поштовим спамом добре підходить Kaspersky Internet Security 2012. У налаштуваннях програми необхідно включити модулі «Анти-банер» і «Анти-спам”, після чого їх можна буде тонко налаштувати. Наприклад, на вкладці «Анти-банер» можна встановити прапорець «Використовувати евристичний аналіз», щоб блокувати навіть ті рекламні оголошення, які не внесені до стандартний список. З іншого боку, зростає ризик того, що «під ніж» підуть корисні елементи веб-сторінок, та й загальна швидкість завантаження сайтів трохи зменшиться. На вкладці «Анти-спам» за допомогою повзунка «Рівень безпеки» можна знизити або підвищити ретельність аналізу кореспонденції. Вартість річної ліцензії KIS 2012 на два комп’ютери становить 480 гривень. Випробувати дозволить безкоштовно оцінити можливості програми протягом 30 днів.

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар. Посилання заборонено.

Коментувати

%d блогерам подобається це: