Чи знаєте ви що…

Знання - сила

Знання - сила

Доктор сер Патрік Менсон, щоб довести, що причиною захворювання малярією є комарі, заразив малярією свого сина (після негайної дози хініну хлопчик одужав).

Ursus arctos – це не білий ведмідь, це бурий ведмідь. Ursus означає “ведмідь” на латині, a arctos – той же “ведмідь”, але по-грецьки. Саме Арктика названа на честь ведмедя, а не навпаки, це була “земля ведмедів”, де жили ведмеді і куди показував великий ведмідь на небі – сузір’я Великої Ведмедиці. А білий (він же полярний) – це Ursus maritimus – “ведмідь морський”.

Термін “куріння” (smoking) – неологізм кінця XVII століття. До того часу в Англії говорили “пити дим” (drinking smoke).

Хитромудра система кланових тартанів (або “шотландки”) – чистої води міф, що виник на початку XIX століття. Всі шотландські костюми, включаючи всілякі тартани і пледи, були заборонені після якобітского повстання 1745 року. Щоб відзначити високий візит короля Георга IV в Едінбург в 1822 році, в англійських гарнізонах почали вигадувати власні тартани. Сплеск моди на “шотландку” сприяла і заява королеви Вікторії про те, що тільки люди, одягнені в свої тартани будуть запрошуватися і допускатися на королівські обіди й бали.

У роки Другої світової війни швейцарські ВПС збивали літаки німців і літаки союзників.

Сенбернари ніколи не носили на шиї діжок з бренді (давати людині з гіпотермії бренді – жахлива помилка).

У людини як мінімум дев’ять почуттів.
П’ять – зір, слух, смак, нюх і дотик були перераховані ще Арістотелем.
За загальноприйнятою думкою в людини є ще чотири почуття.
– Еквілібріоцепція – почуття рівноваги, що визначається порожнинами, що містять рідину в нашому внутрішньому вусі.
– Ноціцепція – сприйняття болю шкірою, суглобами і органами тіла. Дивно, але сюди не відноситься мозок, в якому взагалі немає чутливих до болю рецепторів. Головний біль – незалежно від того, що нам здається, – виходить не зсередини мозку.
– Термоцепція – почуття тепла (або його відсутності) на нашій шкірі.
– Пропріоцепції – або “усвідомлення тіла”. Це розуміння того, де знаходяться частини нашого тіла, навіть коли ми не бачимо їх. Спробуйте закрити очі і покачати ногою в повітрі. Ви все одно будете знати, де знаходиться ваша ступня по відношенню до інших частин тіла.
А дехто взагалі переконані, що їх не менше двадцяти одного. Скажімо як щодо відчуття голоду? Або спраги? Почуття глибини? Почуття сенсу? Мови?

У поясі астероїдів середня відстань між великими астероїдами (здатними завдати космічному кораблю значні пошкодження) становить приблизно два мільйони кілометрів.

Озон, або “важкий кисень”, здобув велику прихильність вчених медиків, які до цих пір не можуть звільнитися від лещат “міазматичної” теорії хвороб. Суть цієї теорії полягає в тому, що погіршення стану здоров’я людини нібито виникається від поганих запахів. Озон же, як вважалося, саме те, що потрібно, щоб очистити легені від шкідливого “смороду”, а морське узбережжя – саме те місце, де можна його отримати в достатку. Аж до 1939 року морський курорт Блекпул хвалився “самим здоровим озоном в Британії”. На морському узбережжі не пахне озоном – там пахне гнилими водоростями. Що до озону, то гази з вихлопної труби вашого автомобіля (у поєднанні з сонячним світлом) створюють його набагато більше, ніж усе, що знайдеться на морському пляжі.

Хамелеони не міняють свій колір залежно від навколишнього фону. Забарвлення хамелеона залежить тільки від його емоційного стану.

Цікаво, що в давньоєврейській мові Старого Завіту відсутні слова для позначення пеніса. Така незвичайна обставина привела двох вчених (Гілберта і Зевіта, авторів статті в “Американському журналі медичної генетики” у 2001 році) до гіпотези, що Єва була створена зовсім не з ребра Адама (Буття, 2: 21-23), а з кістки його пеніса (ця кістка є у багатьох тварин!). Чим пояснюється однакова кількість ребер у чоловіка і жінки, а також відсутність у чоловіка пенісной кістки.
Біблійний завіт оповідає, що після “Господь закрив те місце плоттю”. На думку Гілберта і Зевіта, це і є той самий “шрам” (відомий також як raphe), що проходить по нижньому боці нашого пеніса і мошонки.

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар. Посилання заборонено.

2 Коментарі(в) до “Чи знаєте ви що…”

  1. IgorD сказав:

    теорія про кістку, з якої вони походять, думаю, жінкам не сподобається :)

  2. Ром@н сказав:

    Зачекаємо жіночих коментарів…

Коментувати

%d блогерам подобається це: