Безпечний Інтернет для дітей

«Всесвітня павутина» давно обплутала весь світ. З цим уже нічого не поробиш, залишається тільки підлаштуватися під сучасні умови життя, які диктуються Інтернетом. Але що потрібно робити, щоб організувати безпечний Інтернет для дітей?

Найчастіше дорослі стурбовані ігровою залежністю своїх чад, хоча насправді саме Інтернет таїть у собі реальні небезпеки. В першу чергу – це чати і соціальні мережі, в яких до ваших дітей в «друзі» можуть напроситися зовсім не доброзичливі особи. За результатами опитувань, 28% дітей підтвердили, що з ними намагалися вийти на контакт незнайомці, за допомогою Інтернету. І третя частина дітей висилала їм свої фотографії, чи інформацію про сім’ю. З іншого боку лише половина батьків цікавляться, які сайти відвідують їхні діти, чи з ким вони там контактують. Ось і виходить, що половина дітей не з чуток знає про сайти з контентом для дорослих, або хоча б раз піддавалися сексуальним домаганням. Дані, м’яко кажучи, шокуючі.

Але і це ще не все. Існує така небезпека в Інтернеті, як фішинг. Це коли зловмисники випитують у довірливих дітей особисті дані про батьків, паролі, відомості про банківські рахунки та ін. І часто маленький користувач мережі надає ці дані, не замислюючись про наслідки.

Щоб, по можливості, максимально захистити дитину від усіх цих загроз і зробити Інтернет для дітей, батькам слід дотримуватися деяких правил:

  • комп’ютер найкраще розмістити в загальній кімнаті, щоб дитина не залишалася наодинці з Інтернетом, і змогла, в разі необхідності, запитати вашої поради;
  • для того, щоб ваше чадо не стало компьютеро-залежним, слід обмежувати його перебування у віртуальному світі за допомогою звичайного будильника;
  • в обов’язковому порядку використовуйте програмне забезпечення, покликане убезпечити перебування в Інтернеті: , програми батьківського контролю, спам-фільтри;
  • обговорюйте з дітьми питання, які виникають у них під час використання комп’ютера та Інтернету, цікавтеся їхніми віртуальними знайомствами, і навчіть критично ставитися до всієї інформації в мережі, і в першу чергу небезпекою передачі особистих даних.

А ось правила, які призначені дитині. Дайте прочитати їх своїм дітям, і простежте, щоб вони виконувалися:

  • по можливості, не вказуй інформацію, яка вкаже, що ти – дитина, наприклад, рік народження або скільки тобі років;
  • замість фотографії на аватарці використовуй малюнок;
  • доступ до своїх фотографій налаштуй тільки для близьких друзів;
  • не йди по посиланнях, що викликає підозри, навіть якщо вони відправлені друзями;
  • якщо з тобою намагається вийти на контакт незнайомець, і тим більше загрожує тобі, то негайно припини переписку, і повідом про це батькам.

Всі ці нехитрі правила допоможуть убезпечити Ваших дітей під час їхнього знайомства з Інтернетом.

Найпростіше батьківський контроль можна налаштувати засобами самої операційної системи Windows. Також можна скористатися й іншими, наприклад Norton Family.

Обережно: реклама!

Схожі публікації


Сусідні публікації:
Ви можете залишити коментар, чи посилання на Ваш сайт.

Коментувати

%d блогерам подобається це: